Unde scriu lu gigel

februarie 13, 2014

folbalistica

Filed under: Sport — animal00 @ 3:41 pm

In lipsa de si anume campionatul romanesc, am zis sa imi clatesc si io nitel ochii cu ceva de afara. Din pacate, nu sunt foarte destept.

Am zis sa ma uit la PSG – Monaco. Cum ar veni Ibra, printre cele mai bune echipe din franta, o nebunie. Bah nene, cand era rapidu in A, Steaua – Rapid, ala de se termina 0-0 si nu era nici o ocazie, nici o bricheta aruncata, nici o …era sa zic flegma, dar ma apuca rasu, oricum, al mai prost dintre meciuri, avea vreo doo viteze in plus fata de super jocul din franta. Bah, daca nu avea ibra un sut pe poarta, portarii se apucau sa vanda limonada sa faca si ei ceva pentru banii aia. Aparatorii erau toti in forma, singurii mai buni decat ei fiind atacantii.

Brrr. Ma gandesc ca la un Bastia – Ajaccio ai belit pula. Iti numeri flocii cu manusa de box, dupa ce te razi.

Ei bine. ieri am zis ca fac treaba. Premier lig coane. Arsenal – Man Utd. adica pula mea, tunarii contra diavolilor rosii. Superb meci. unii plimbau mingea, ailalti o aruncau. Bah,toata a doua repriza s-a petrecut asa. O ocazie si o minge spre poarta. Intro repriza. Meci cam de nivelu Chiajna – Viitorul.

Mi-e dor de Steaua – Dinamo si “numa in romania derbiurile te lesina de somn”